Robin Veldman looft Sparta, maar gaat met vertrouwen naar Rotterdam
Datum: 11-04-2025  Bron: sc-heerenveen.nl
sc Heerenveen speelt zaterdagavond om 18.45 uur tegen Sparta Rotterdam op het Kasteel. Robin Veldman zag zijn team afgelopen week winnen van Willem II en hoopt dat die zege een vervolg krijgt in de havenstad tegen de ploeg die na een moeizame eerste seizoenshelft is opgekrabbeld.

"Ze hebben een goede reeks neergezet met een gelijkspel en twee overwinningen. Je mag het Sparta van voor de winter en het team van nu eigenlijk niet met elkaar vergelijken", zegt de trainer, die ziet dat de winteraanwinsten Carel Eiting, Kristian Hlynsson, Gjivai Zechiël en Mitchell van Bergen de ploeg sterker hebben gemaakt. "Ze hebben een heel creatief middenveld, dat goed is met de bal aan de voet. Maar met Tobias Lauritsen hebben ze ook een spits die goed is met de lange bal en ze hebben buitenspelers die snel zijn in de omschakeling."

Vertrouwen
sc Heerenveen reist met vertrouwen, en zonder de geblesseerde Pawel Bochniewicz en Jordy de Wijs, naar het Kasteel na de 3-1 overwinning op Willem II. "We hebben in die wedstrijd goede momenten gehad waarin we goed positiespel speelden. Daar moeten we aan vasthouden", zegt de trainer, die tegen de Tilburgers met Marcus Linday als meest controlerende middenvelder begon. "Hij is heel comfortabel aan de bal en kan daardoor helpen om het spel van achter naar voren te verplaatsen."

Het betekende wel dat er met Linday, Luuk Brouwers en Levi Smans een aanvallend middenveld opgesteld werd. "Het is belangrijk dat je compact aanvalt", legt Veldman uit. "Als de afstanden tussen de linies te groot zijn, ben je bij een counter te laat. Als je dicht bij elkaar staat en je verliest de bal, kun je ook meteen drukzetten. Dat wil niet zeggen dat je de bal altijd verovert, maar de tegenstander moet dan wel vaak achteruit spelen. Daardoor kunnen wij weer als team achter de bal staan."

Winnaarsmentaliteit
De trainer legt, mede met de positiewijziging van Linday, steeds meer zijn eigen sausje over de ploeg, zoals hij het zelf omschrijft. "Ik vind het ook heel belangrijk om een topsportomgeving te creëren", zegt hij. "Het liefst voetbal je op een mooie manier, maar je kan dat ook op een lelijke manier doen. Het belangrijkste is dat je wint. Die mentaliteit moet er zijn."
NUjij MSN Reporter Twitter Facebook Google Bookmark
Gerelateerd nieuws.
Veldman kijkt met veel vertrouwen naar thúsduel met N.E.C.: Ambiance is echt gaaf
Complete Dynamische middenvelder Kai Jansen tekent eerste profcontract
Teamplayer Robin Bouw tekent eerste profcontract bij sc Heerenveen
Smans en Trenskow opgelucht na zege: We hadden er wel wat geluk bij
Veldman waakt voor onderschatting tegen aardig Almere en hoopt op mooi toetje

Volgende wedstrijd

SC Heerenveen  VS  NEC

Meer info

Stand
Pos.  
Club
W  
P
1.  
Ajax
27  
66
2.  
PSV Eindhoven
26  
61
3.  
Feyenoord
27  
55
4.  
FC Twente
27  
54
5.  
AZ Alkmaar
26  
51
6.  
Vitesse
25  
41
7.  
FC Utrecht
27  
40
8.  
FC Groningen
27  
36
9.  
Cambuur
27  
33
10.  
NEC Nijmegen
27  
32
11.  
SC Heerenveen
27  
30
12.  
Go Ahead Eagles
27  
30
13.  
Heracles
27  
27
14.  
RKC Waalwijk
26  
24
15.  
Fortuna Sittard
25  
22
16.  
Willem II
26  
22
17.  
Sparta Rotterdam
25  
21
18.  
PEC Zwolle
27  
20