van Axel Dongen wil niet zingen, maar wel scoren voor sc Heerenveen: Het is een goed tea
Datum: 16-07-2025  Bron: sc-heerenveen.nl
Amourricho van Axel Dongen speelt dit seizoen in het pompeblêdenshirt. De aanvaller wordt voor één seizoen gehuurd van Ajax en heeft zin in zijn Friese periode. Rustig inkomen zat er niet in voor de buitenspeler, die meteen mee ging op trainingskamp.

Het is ondanks de harde regen zweten in Stadion de Wageningse Berg, waar sc Heerenveen zich voorbereid op het nieuwe seizoen. Er wordt keihard getraind, de tong hangt bij de spelers op de schoenen na een pittige conditieprikkel. Gelukkig heeft de twintigjarige buitenspeler nog genoeg energie om zijn eerste interview in Friese dienst te houden.

"Ik kom terug van een blessure, maar train gewoon met de groep mee. Ik ben bijna honderd procent fit", zegt Van Axel Dongen, die de jeugdopleiding bij Ajax doorliep en op zijn zeventiende debuteerde in de hoofdmacht. Door meerdere fysieke tegenslagen zat een definitieve doorbraak er vooralsnog niet in.

Nu gaat hij voor zijn kans in het Abe Lenstra stadion, onder begeleiding van twee oude bekenden: Robin Veldman en Henk Brugge. "Ik heb eerder al met de trainer gewerkt bij Ajax. Ik kijk terug op een hele fijne samenwerking en had een goede band met hem. Henk Brugge ken ik van Oranje Onder 18, ook hij is heel fijn in de omgang. Ik kon het met beide goed vinden, dus dat heeft zeker meegespeeld in mijn keuze voor Heerenveen. Zij kennen mij als speler en hebben verteld wat ze in mij zagen. Ik had er een goed gevoel bij. Het is mooi dat alles is rondgekomen en we nu hier zitten", zegt de buitenspeler als hij net van het veld komt. Zo'n trainingskamp is een mooie manier om snel zijn nieuwe ploeggenoten te leren kennen, stelt hij.

"Ik zit gelijk een paar dagen met de boys. De jongens hebben me goed ontvangen", vertelt Van Axel Dongen tevreden. "Ik ben in een fijne groep terechtgekomen, kan het met iedereen vinden. Ik lig nu op de kamer met Eser Gürbüz. We hebben een goede klik, ik merk dat we al een beetje naar elkaar toetrekken. Het is een grappige jongen."

Er verschijnt een lach als hij praat over zijn teamgenoot, maar die is ook snel weer verdwenen. Hij krijgt namelijk de vraag of hij al heeft gezongen, wat voor nieuwkomers een traditie is tijdens het trainingskamp. "Ik heb het nog niet hoeven doen, en hoop dat het ook zo blijft. Nee, ik ben niet zo'n zanger."

Hij hoopt dat de supporters in het Abe Lenstra stadion, waar hij een paar weken geleden al een rondleiding kreeg, wel snel voor hem zingen. "Ik hoop dat ze mij zien als een speler waarvoor ze naar het stadion komen. Ik wil creativiteit, goals en assists aan het team toevoegen."

De rechtsbenige buitenspeler die op beide flanken uit de voeten kan, heeft zin in zijn Friese periode. "Ik wil in Heerenveen gaan wonen. Dat is denk ik handiger dan zo vaak op en neer rijden. Zo ben ik lekker dicht bij de mensen", stelt Van Axel Dongen. Na zijn eerste trainingen besluit hij positief: "Het is een goed team. Er zitten heel veel goede voetballers bij de selectie, maar ook harde werkers. Dat is het belangrijkste. Zonder harde werkers kom je nergens."
NUjij MSN Reporter Twitter Facebook Google Bookmark
Gerelateerd nieuws.
sc Heerenveen verkoopt Al-Saed aan BK Häcken
Van Axel Dongen op huurbasis naar sc Heerenveen
sc Heerenveen speelt met 1-1 gelijk tegen Telstar in oefenduel van 120 minuten
Club en Ferry de Haan verlengen samenwerking tot medio 2028
Belgische middenvelder Courtens tekent in Friesland

Volgende wedstrijd
Geen wedstrijden.

Stand
Pos.  
Club
W  
P
1.  
Ajax
27  
66
2.  
PSV Eindhoven
26  
61
3.  
Feyenoord
27  
55
4.  
FC Twente
27  
54
5.  
AZ Alkmaar
26  
51
6.  
Vitesse
25  
41
7.  
FC Utrecht
27  
40
8.  
FC Groningen
27  
36
9.  
Cambuur
27  
33
10.  
NEC Nijmegen
27  
32
11.  
SC Heerenveen
27  
30
12.  
Go Ahead Eagles
27  
30
13.  
Heracles
27  
27
14.  
RKC Waalwijk
26  
24
15.  
Fortuna Sittard
25  
22
16.  
Willem II
26  
22
17.  
Sparta Rotterdam
25  
21
18.  
PEC Zwolle
27  
20