Maas Willemsen hoopt op thuisdebuut en drie punten: Ik verwacht een open wedstrijd
Datum: 19-09-2025  Bron: sc-heerenveen.nl
Maas Willemsen maakte afgelopen week zijn debuut voor sc Heerenveen in het uitduel met Feyenoord. Zondagmiddag om 14.30 uur kan hij een nieuwe mijlpaal bereiken: zijn eerste minuten in het Abe Lenstra stadion. De centrale verdediger, die deze zomer in Fryslân terechtkwam, hoopt op speeltijd tegen N.E.C..

"Het was mooi om mijn eerste minuten te maken", zegt de mandekker, die vier minuten voor het einde van de reguliere speeltijd in de Kuip binnen de lijnen kwam. Uiteindelijk speelde hij meer dan een kwartier. "Het was natuurlijk een heel gekke wedstrijd, met meer dan tien minuten extra speeltijd. Daardoor kon ik wel wat langer op het veld staan. Hoe meer minuten, hoe beter."

Puzzelen
De kans dat Willemsen dit weekend weer speeltijd krijgt, lijkt groot. Hristiyan Petrov is geschorst, Pawel Bochniewicz revalideert nog van een zware blessure en Nikolai Hopland en Sam Kersten vielen tegen Feyenoord uit. "Nikolai zal er nog wel even uitliggen", zegt Robin Veldman. "Hoelang? Het is maar net wanneer de zwelling afneemt en hoe we hem daarna weer kunnen belasten. Sam hebben we vandaag wel op het veld gehad, maar je kan een vraagteken achter zijn naam zetten."

De trainer heeft verschillende opties, mocht Kersten het niet halen. "We hebben een scenario waarbij een middenvelder achterin kan en eentje met een back die centraal moet spelen."

Flipperkast
Begint Willemsen aan de wedstrijd, dan kan hij zich opmaken voor een drukke middag. De aankomende tegenstander scoorde al dertien keer in de competitie. "Ze spelen heel aanvallend en direct voetbal", weet de verdediger. "Ik verwacht een open wedstrijd, wat betekent dat er veel grotere ruimtes zijn. Wij moeten ervoor zorgen dat we in beide strafschopgebieden de baas zijn, want dat zijn de belangrijkste ruimtes op het belangrijkste. Daar moet je extra scherp zijn."

Waar de Nijmegenaren drie overwinningen boekten in de eerste vijf duels, blijft de Friese teller vooralsnog steken op twee gelijke spelen. "Toch denk ik dat we in staat zijn om N.E.C. pijn te doen", stelt Willemsen. "Als je kijkt naar het spel tot nu toe, had er meer ingezeten. We moeten datzelfde spel op de mat leggen en zorgen dat het onze kant opvalt."

Wat daar voor nodig is? Veldman wijst specifiek naar twee punten: onderlinge communicatie en goed positiespel. "Zij hebben veel lopende mensen. Kijk naar Bryan Linssen. Hij speelt soms als extra spits, maar op een ander moment staat hij weer op de plek van een nummer zes. Spelers moeten elkaar veel coachen, maar het is ook belangrijk om de rust te bewaren aan de bal. We moeten er geen flipperkast-wedstrijd van maken."

Droomscenario
Willemsen heeft het droomscenario al uitgestippeld: zijn eerste minuten in het Abe Lenstra stadion koppelen aan een overwinning. "Ik heb het hier in Heerenveen goed naar mijn zin. Dit is de goede plek om stappen te zetten. Dat ik nu minuten heb gemaakt, is fijn. Nu hebben we nog meer punten nodig. Deze wedstrijd is een mooie kans om die te pakken."
NUjij MSN Reporter Twitter Facebook Google Bookmark
Gerelateerd nieuws.
Vente scoort twee fraaie goals, maar wordt geen matchwinner: Heel vervelend
Bekerloting: sc Heerenveen begint met uitwedstrijd tegen VVV-Venlo
Marcus Linday blikt vooruit na eerste zege: Hopelijk kunnen we dit doorzetten
Doelpuntenmakers Meerveld en Vente opgelucht na zege: Je zag de ontlading na mijn goal
Klaverboer onderscheidt zich in de Kuip: Maar uiteindelijk sta je met lege handen

Volgende wedstrijd

SC Heerenveen  VS  S.B.V. Excelsior

Meer info

Stand
Pos.  
Club
W  
P
1.  
Ajax
27  
66
2.  
PSV Eindhoven
26  
61
3.  
Feyenoord
27  
55
4.  
FC Twente
27  
54
5.  
AZ Alkmaar
26  
51
6.  
Vitesse
25  
41
7.  
FC Utrecht
27  
40
8.  
FC Groningen
27  
36
9.  
Cambuur
27  
33
10.  
NEC Nijmegen
27  
32
11.  
SC Heerenveen
27  
30
12.  
Go Ahead Eagles
27  
30
13.  
Heracles
27  
27
14.  
RKC Waalwijk
26  
24
15.  
Fortuna Sittard
25  
22
16.  
Willem II
26  
22
17.  
Sparta Rotterdam
25  
21
18.  
PEC Zwolle
27  
20