Oyen en Vente beslissend in Volendam: Het was een belangrijke treffer
Datum: 03-05-2026  Bron: sc-heerenveen.nl
Luca Oyen en Dylan Vente hebben het gelijk van trainer Robin Veldman bewezen. De aanvallers begonnen beide in de basis en maakten in Volendam het verschil: door hun treffers boekten de Friezen een 0-2 zege, waardoor de ploeg verzekerd is van de play-offs.

"Beide ploegen spelen voor de play-offs. sc Heerenveen wil die voor Europa halen en wij willen die voor degradatie ontlopen", vertelde de stadionspeaker voor de wedstrijd in het KRAS Stadion. Voor zowel het thuis- als het uitteam stond er dus wat op het spel, waarbij de bezoekers als winnaar uit de strijd kwamen, mede door een vroeg doelpunt van Oyen. Al na acht minuten kopte hij binnen uit een aanval waarbij ook Ringo Meerveld als architect en Vasilios Zagaritis als aangever een belangrijke rol hadden.

"In het betaald voetbal was dit mijn eerste doelpunt met het hoofd", glimlacht de aanvaller, die het niet moet hebben van zijn lengte. "Ik ben blij met de drie punten en mijn goal, waarmee ik het team heb kunnen helpen. Het was een belangrijke treffer. Je weet dat Volendam thuis gaat stormen, veel lange ballen speelt en in de duels wil komen, dus deze vroege voorsprong voelde als een opluchting. We konden daardoor makkelijker voetballen."

Vechtwedstrijd
Heerenveen kreeg na de treffer van Oyen kansen om uit te lopen, maar lange tijd ging de bal er niet in. Vente, Ringo Meerveld en Vasilios Zagaritis zagen hun pogingen gered worden. Daardoor mocht Volendam blijven hopen op een resultaat. "We hebben veel kansen gemist. Als we het beter hadden afgemaakt, was de wedstrijd al beslist geweest", aldus Oyen, die na ruim een uur spelen het veld verliet terwijl hij toegezongen werd door de meegereisde fans. "Dat is eigenlijk niet te beschrijven, het is een heel fijn gevoel. Ik ben zelf ook wel tevreden over deze wedstrijd."

Vanaf de bank zag de Belg de thuisploeg meerdere keren gevaarlijk worden, maar Bernt Klaverboer hield zijn doel schoon met een aantal goede reddingen. Toen Vente in minuut 86 alsnog de marge verdubbelde, was de spanning verdwenen. "Het is een lekker gevoel", zegt Vente. "Ik heb er een tijdje naast gestaan. Dan moet je hard werken, niet je kop laten zakken. Ik ben blij dat ik nu mocht starten, gescoord heb en dat we wonnen. Het bleef lang 0-1. We kregen wel kansen, maar die maakten we niet af. Daardoor werd het uiteindelijk een knokwedstrijd. We hebben laten zien dat we daar ook toe in staat zijn."
NUjij MSN Reporter Twitter Facebook Google Bookmark
Gerelateerd nieuws.
Veldman blikt vooruit op moeilijk duel met FC Volendam: Doel is een thuiswedstrijd in de play-of
Doelpuntenmakers Linday en Meerveld opgelucht na zege: Ik was verrast door mezelf
Rivera wil goede thuisvorm doorzetten tegen lastig Fortuna Sittard: Winnen wij, dan doen we goed
Veldman houdt vertrouwen na nederlaag: Ik zie nog genoeg mogelijkheden om goed te eindigen
Marcus Linday imponeert tegen Heracles Almelo: Het belangrijkste is dat we gewonnen hebben

Volgende wedstrijd

NAC Breda  VS  SC Heerenveen

Meer info

Stand
Pos.  
Club
W  
P
1.  
Ajax
27  
66
2.  
PSV Eindhoven
26  
61
3.  
Feyenoord
27  
55
4.  
FC Twente
27  
54
5.  
AZ Alkmaar
26  
51
6.  
Vitesse
25  
41
7.  
FC Utrecht
27  
40
8.  
FC Groningen
27  
36
9.  
Cambuur
27  
33
10.  
NEC Nijmegen
27  
32
11.  
SC Heerenveen
27  
30
12.  
Go Ahead Eagles
27  
30
13.  
Heracles
27  
27
14.  
RKC Waalwijk
26  
24
15.  
Fortuna Sittard
25  
22
16.  
Willem II
26  
22
17.  
Sparta Rotterdam
25  
21
18.  
PEC Zwolle
27  
20